У чому різниця між протоколами HTTP та HTTPS Україна
Логотип департаменту безпеки WebTrust ТОВ Адграфікс

HTTP проти HTTPS: у чому різниця між протоколами HTTP та HTTPS?

HTTP, або протокол передачі гіпертексту, є типом з’єднання за замовчуванням, до якого веб-сайти повертаються без спеціального інструменту безпеки під назвою сертифікат SSL/TLS. Бачите замок у верхній частині вікна браузера? Це означає, що ви використовуєте HTTPS, який є безпечним з’єднанням (тому «S» у кінці). Якщо ви його не бачите, це означає, що ви використовуєте незахищене з’єднання, яке робить ваші дані вразливими. У двох словах, це і е різниця між HTTP і HTTPS. HTTP та HTTPS - це протоколи підключення до Інтернету, тобто це набори правил, які керують віддаленим передаванням даних між сторонами. Наприклад, між вашим веб-сайтом і клієнтами, які підключаються до нього. Різниця між ними зводиться до безпеки даних: один захищає дані під час передавання (HTTPS) за допомогою перевіреної особи та криптографії з відкритим ключем. , а інший – ні (HTTP). Це означає, що хоча дані передаються через HTTP, вони вразливі до атак перехоплення, тобто атак типу «людина посередині». HTTPS - це, по суті, HTTP з деякими «додатками». HTTPS = HTTP + Безпека транспортного рівня (TLS)

TLS є наступником SSL, про який ви, напевно, чули, і вимагає від власника сайту встановити спеціальний цифровий сертифікат, який називається сертифікатом SSL/TLS, він же сертифікат безпеки веб -сайту. TLS поєднує перевірену цифрову ідентифікацію та шифрування з традиційними HTTP-запитами та повідомленнями-відповідями, щоб зробити їх більш безпечними. Таким чином будь-які ненавмисні користувачі не зможуть перехопити та прочитати ці повідомлення під час передачі.

Ось короткий посібник, який висвітлює відмінності між HTTP і HTTPS

ПитанняHTTPHTTPS
Спрощене визначення HTTP-з’єднання схоже на надсилання листівки, яка відкрита для перегляду всіма та чутлива до несанкціонованих змін. З’єднання HTTPS схоже на надсилання кодованого (зашифрованого) повідомлення, ключ до якого є лише у вас, і яке запечатано в конверті восковою печаткою для захисту цілісності повідомлення.
Технічне визначення Гіпертекстовий транспортний протокол - це набір правил передачі даних у відкритому вигляді. Захищений протокол транспортування гіпертексту — цей набір правил поєднує шифрування з перевіреною цифровою ідентичністю для шифрування даних під час передавання. Це означає, що ваші дані захищені від несанкціонованого доступу.
Запити та відповіді Дані запитів і відповідей для вашого веб-сайту не шифруються. Використовує захист транспортного рівня (TLS), раніше називався рівень безпечних сокетів (SSL), для шифрування даних для захисту даних під час передачі.
Номер порту Порт 80 Порт 443
Як це ввімкнути Не вимагає нічого особливого; це стандартний протокол зв'язку для передачі даних. Це те, до чого сервери повертаються, коли захищене з’єднання не вдається або на сервері не встановлено сертифікати безпеки веб-сайту. Потрібне встановлення сертифіката SSL/TLS на вашому сервері, який містить підтверджену інформацію про ваш домен і організацію.
Як ви знаєте, що це ввімкнено В адресному рядку веб-переглядача відображаються значки безпеки, які вказують на те, що з’єднання з веб-сайтом незахищене (піктограми залежать від браузера): Піктограма замка з лінією, позначеною через Знак окликуЗамок із знаком оклику та «HTTPS», перекресленим із закресленим текстом Ви Ви також побачите «http://» на початку URL-адреси веб-сайту. Піктограма замка, яка повідомляє, що веб-сайт або, точніше, його з’єднання, безпечно. Ви також побачите «https://» у рядку веб-адреси.
Ризики безпеки Вразливий до атак типу "людина посередині" (MitM) , які дозволяють кіберзлочинцям перехоплювати ваші комунікації та викрадати, маніпулювати чи видаляти ваші дані під час передавання. Рекомендований механізм безпеки для захисту ваших даних під час передавання від атак MitM та інших пов’язаних проблем безпеки.
Швидкість продуктивності HTTP є швидшим за HTTPS, але різниця незначна й не переважує переваги безпеки останнього. HTTPS повільніший, але безпечніший, ніж HTTP. Однак HTTP/2 , який стискає дані та підтримує мультиплексування, є швидшим і потребує використання HTTPS.

Чому варто використовувати HTTPS замість HTTP

Коли користувачі відвідують веб-сайти, які завантажуються через HTTP, вони побачать повідомлення «Не безпечно», які попереджають про подальші дії. Як ви можете собі уявити, ці застереження можуть мати негативний вплив на вашу репутацію та стосунки з клієнтами. Зрештою, навіщо їм довіряти вам, якщо ви не докладаєте видимих ​​зусиль для захисту їхніх даних? Вони не повинні, і це справедливо. Ось чому вам потрібно активізуватися та зробити щось із цим, щоб зробити свій веб-сайт більш безпечним. До появи Інтернету вам потрібно було фізично зустрітися з кимось, щоб безпечно обмінятися даними. (Подумайте про таємні зустрічі в класичних шпигунських фільмах). Інакше ви ризикуєте перехопити повідомлення, де хтось зможе несанкціоновано змінити його вміст, і ви ніколи не помітите різниці. В епоху майже миттєвого зв’язку ці довготривалі та дорогі зустрічі більше не потрібні. Шифрування з відкритим ключем, яке є основою того, що робить HTTPS можливим, дозволяє людям у всьому світі брати участь у безпечному віддаленому спілкуванні.

Увімкнення HTTPS на вашому веб-сайті є розумним кроком з кількох ключових причин: