LEI SSL сертифікати
Міжнародним наглядовим органом, який здійснює нормативне регулювання присвоєння кодів і контроль за підтриманням глобальної системи ідентифікації юридичних осіб (Global LEI System, GLEIS) є регулятивно-наглядовий комітет (LEI Regulatory Oversight Committee), створений при Раді з фінансової стабільності (Financial Stability Board, FSB ). Який в свою чергу, заснував некомерційну організацію Global LEI Foundation (GLEIF), якій доручив підтримувати і розвивати GLEIS, а також здійснювати акредитацію компаній, що претендує виконувати функції локальних операційних підрозділів по присвоєнню і обслуговування кодів LEI. На сьогодні структура виглядає так:
- Регулятивно-наглядовий комітет (Regulatory Oversight Committee або ROC), який в цілому координує питання ідентифікації юридичних осіб по всій земній кулі.
- Global Legal Entity Identification Foundation (GLEIF) – міжнародна організація, що діє з 2014 року. Саме ця некомерційна організація координує роботу загальнодоступного онлайн-ресурсу, де можна знайти перевірену інформацію про кожну юридичну особу, що має код LEI.
- Місцеві операційні підрозділи (Local Operating Units або LOU) - організації в різних країнах, які наділені правом привласнювати юридичним особам номера LEI.
Наявність у юридичної особи міжнародного коду ідентифікації LEI - обов'язкова умова для покупки / продажу іноземних цінних паперів, розміщення фінансових інструментів на зарубіжних фондових ринках, надання фінансових послуг іноземним клієнтам і інших транзакцій за межами України. Вимога наявності LEI є частиною директиви Європейського союзу "Про ринки фінансових інструментів" (Markets in Financial Instruments Directive, або MiFID II), яка набрала чинності 3 січня 2018 року.
Идентификатор юридического лица , более известный как LEI, - это способ уникальной идентификации физического лица (при определенных условиях), государственного учреждения, бизнеса или других видов бизнеса, которые участвуют в финансовых операциях. В некотором смысле это похоже на налоговый или бизнес-идентификатор, но с одним ключевым отличием. Большинство идентификаторов бизнеса относятся к региону или стране, в которой находится организация. Однако LEI уникален во всем мире, что означает, что организации могут легко использовать его при ведении бизнеса на международном уровне. В двух словах, эта идентифицирующая информация сообщает конечным пользователям, кто есть кто или что есть, и помогает предотвратить кучу беспорядков коллизий и путаницы, которая сопровождает их.
LEI є буквено-цифровий код з 20 символів, який присвоюється юридичним особам - компаніям, партнерствам і трастам відповідно до міжнародного стандарту ISO 17442 і використовується при здійсненні операцій і звітності на фінансових ринках. Він унікальний для кожної юридичної особи. Кожна компанія отримує унікальний номер, за яким можна визначити назву фірми і її ключові юридичні параметри. Присвоєний код залишається незмінним протягом усього періоду ведення діяльності юридичної особи. Дані про компанії доступні публічно, так як відразу після присвоєння ідентифікатора публікуються у відкритому реєстрі. Цією інформацією може скористатися будь-яка зацікавлена особа абсолютно безкоштовно. Код LEI присвоюється юридичній особі тільки за його запитом або за запитом уповноважених ним осіб.
- Символи 1-4 - префікс для унікальної ідентифікації організацій, які присвоюють LEI (місцевих операційних підрозділів, LOU).
- Символи 5-6 - зарезервовані символи
- Символи 7-18 - код конкретної юридичної особи, яку генерує і привласнює LOU відповідно до правил.
- Символи 19-20 - дві контрольні цифри згідно ISO 17422
Ці дані, що знаходяться у відкритому доступі, включають в себе, крім коду LEI, основну інформацію про юридичну особу, визначену стандартом ISO 17442, включаючи офіційне найменування відповідно до установчих документів, адреса реєстрації та інші дані. Також розкривається інформація 2-го рівня про материнські компанії власників LEI і зв'язки їх з дочірніми компаніями через коди LEI. Стандарт ISO 17442 визначає мінімальний набір даних, які відображені в будь-якому коді: найменування організації, юридична адреса. юрисдикція, дата присвоєння коду, дата останнього оновлення інформації, дата закінчення дії ідентифікатора.
Як отримати код LEI?
Для отримання коду LEI необхідно звернутися в будь-який LOU в будь-якій країні, не обов'язково в тій, де зареєстровано юридичну особу. При цьому термін присвоєння номера LEI і необхідні для цього документи можуть трохи відрізнятися в залежності від вимог кожного окремого LOU. Номер LEI присвоюється один раз. Надалі його потрібно буде щорічно продовжувати, сплачуючи спеціальний збір. Якщо юридична особа не сплатить цей збір вчасно, LEI тимчасово отримує статус простроченого, тобто стає недоступним для використання.
Щоб отримати код LEI в Україні, знадобиться наступна інформація: повне найменування юридичної особи та організаційно-правова форма, країна реєстрації, податковий номер, юридична адреса, фактична адреса знаходження офісу, контактний телефон, адреса електронної пошти, інформація про материнську структуру юридичної особи. Також можуть бути запитані додаткові документи та інформація про юридичну особу.
DigiCert сотрудничает с командой Ubisecure и GLEIF, чтобы изучить, как LEI могут оказать положительное влияние на клиентов SSL. DigiCert имеет долгую историю подтверждения идентичности для цифровых взаимодействий. Работа с LEI представляет собой еще один шаг к дальнейшему укреплению доверия в Интернете для различных связанных экосистем. DigiCert стремится предоставлять решения по обеспечению идентичности, которые решают проблемы, связанные с проверкой, аутентификацией и шифрованием идентичности. Являясь одним из первых центров сертификации, DigiCert постоянно участвуtт в передовых исследованиях и разработках. Ubisecure является самым быстрорастущим в отрасли эмитентом идентификаторов юридических лиц в 2019 году. Помимо того, что они работают с клиентами и партнерами CA, они также помогают организациям в других отраслях утверждать идентичность, в том числе финансовые учреждения, отвечающие требованиям безопасности.