Цифровий підпис проти цифрового сертифіката Digital Signature та Digital Certificate Україна
Логотип департаменту безпеки WebTrust ТОВ Адграфікс

Цифровий підпис проти цифрового сертифіката: у чому різниця?

Цифрові сертифікати та/або підписи роблять ваш світ більш безпечним практично всюди, де б ви не дивилися в Інтернеті. Ці інструменти дозволяють вам надсилати безпечні електронні листи та віддалено обмінюватися конфіденційною інформацією, не турбуючись про те, що ваші дані можуть потрапити в чужі руки. Цифрові сертифікати та цифрові підписи – це лише дві половини однієї монети. Коли ви говорите про цифровий підпис і цифровий сертифікат, кожен відіграє певну роль у встановленні та підтвердженні цифрової ідентифікації та допомагає вашій організації сприяти цифровій довірі . Цифрова довіра має вирішальне значення для просування вашого бренду та надання клієнтам впевненості та безпеки під час роботи з вами.

Ось короткий посібник, який висвітлює відмінності між Digital Signature та Digital Certificate

ПитанняЦифровий сертифікатЦифровий підпис
Що це Невеликий файл даних у формаіт X.509, який містить ідентифікаційну інформацію про особу та/або організацію Це підписаний цифровий актив, який складається з рядка символів, створених шляхом хешування даних і шифрування отриманого значення. Ви використовуєте цифровий сертифікат для створення цифрового підпису.
Простими словами Це як паспорт для цифрового світу: його видає надійна третя сторона та гарантує, що ви – це ви Це як нотаріально завірений підпис; його часто використовують, щоб показати, що цифрові активи, такі як документи, повідомлення, файли тощо, які ви створюєте, є автентичними і не були якимось чином змінені
Що це робить Цифровий сертифікат пов’язує підтверджену особу вашої організації з цифровим активом, веб-сайтом, електронною поштою, програмним забезпеченням тощо Цифровий підпис показує, хто створив файл, повідомлення або інший цифровий актив, і що він не змінювався з моменту його підписання
Як це створено Створіть запит на підписання сертифіката CSR і надішліть інформацію в центр сертифікації. Digicert перевірять вашу особу та видадуть сертифікат Щоб створити цифровий підпис вам знадобиться цифровий сертифікат PDF або цифровий сертифікат CodeSign. Windows Server, OpenSSL, Microsoft Word, Adobe тощо, спрощують створення та застосування цифрового підпису за допомогою хеш-функції та шифрування
Де знаходиться Встановлюється на веб-серверах, веб-додатках, клієнтах електронної пошти, комп’ютерах, мобільних пристроях, пристроях Інтернету речей тощо. Багато важливих файлів, таких як програми встановлення програмного забезпечення, PDF-файли, захищені електронні листи тощо, містять цифрові підписи.
Як довго це дійсно Кожен цифровий сертифікат створюється з установленим терміном дії, тобто має дату видачі та закінчення терміну дії Цифровий підпис може бути дійсним набагато довше, ніж сертифікат, який його створив, якщо на ньому встановлено позначку часу

Що таке цифровий сертифікат?

Цифровий сертифікат — це цифровий файл, що містить перевірену інформацію про вас або вашу організацію, яка підтверджує вашу автентичність. По суті, це спосіб для іншої сторони, з якою ви підключаєтесь, перевірити, чи ви є тим, за кого себе видаєте - тобто ви не шахрай. Подібним чином ця сама концепція стосується встановлення коду, програмного забезпечення та інших виконуваних файлів із авторитетних джерел. Ви ж не завантажите непідписане програмне забезпечення зі стороннього веб-сайту, яке може бути підробленим і містити зловмисне програмне забезпечення, вірно? Це надто ризиковано та робить вас уразливими до компрометації даних, крадіжки особистих даних та низки інших проблем із безпекою.

Цифрові сертифікати - це файли X.509 , які ви знайдете в основі інфраструктури відкритих ключів (PKI) . Вони бувають кількох різновидів, які служать різним цілям:

Що таке цифровий підпис?

Цифровий підпис - це те, що ви застосовуєте до певного файлу за допомогою свого цифрового сертифіката, щоб підтвердити, що файл створено вами та є справжнім. У найпростішому розумінні цифровий підпис - це спосіб підтвердити, що ви справді є (автентифікація) і те, що ви створили, є законним (цілісність даних). Технічно кажучи, це дані, які підтверджують вашу особу та те, що цифровий актив, який ви створили та підписали, не було таємно змінено. У більш технічному сенсі цифрові підписи - це значення, які є результатом застосування хеш-функції до даних цифрового активу (програмного забезпечення, електронної пошти, документа тощо), який ви хочете захистити та автентифікувати. Це створює рядок даних, відомий як хеш-значення, яке потім шифрується за допомогою криптографічного ключа.

Навколо цифрових та електронних підписів іноді виникає певна плутанина. Дехто називають їх взаємозамінними. Однак це не зовсім точно. Цифровий підпис - це різновид електронного підпису, але не всі електронні підписи є цифровими підписами. Це схоже на те, що всі помадки є десертами, але не всі десерти є помадками.

Електронний підпис - це цифровий еквівалент вашого власноручного підпису, тоді як цифровий підпис - це щось інше, що не завжди має візуальний елемент, що представляє його. Електронні підписи часто можна імітувати або підробити, але цифрові підписи неможливо скопіювати чи підробити. Позначення часу вашого цифрового підпису дає йому змогу довіряти багато років після закінчення терміну дії цифрового сертифіката.

Позначення часу подовжує термін служби вашого цифрового підпису

Якщо ви хочете отримати максимальну віддачу від свого цифрового підпису, використовуйте мітку часу. Позначення часу - це метод підтвердження того, що все, що ви підписали, було підписано в певний момент. Це незмивний запис, який показує, коли ваш цифровий актив був підписаний або змінений. Додаючи мітку часу до того, що ви підписуєте цифровим способом, ви також подовжуєте довговічність свого підпису. Звичайно, вам не завжди потрібно ставити позначку часу на свій цифровий підпис; це вважається додатковою функцією в деяких випадках використання. Але мітки часу - це те, що вам обов’язково слід враховувати під час підписання програмного забезпечення та документів. чому Додавання позначки часу дає можливість перевірити точний момент, коли щось було підписано цифровим підписом. Додавання мітки часу до вашого коду також зменшує кількість повідомлень про помилки, які інакше з’являлися б після закінчення терміну дії сертифіката цифрового підпису. Це також означає, що вам не потрібно повторно підписувати та випускати нову версію вашого активу (якщо ви не змінили файл якось). Спроба підробити позначку часу вашого цифрового підпису буде складною для кіберзлочинців. Існує деяка помилка, що мітка часу означає, що ваш цифровий підпис дійсний вічно та ніколи не закінчиться. Це не той випадок. Термін дії вашого підпису закінчиться; він просто не закінчиться так швидко, як ваш сертифікат цифрового підпису.